Header File

AUSTRALIAN FLYING 11 CHAMPIONSHIPS

Hosted By Tamar Yacht Club

Race 6   (15/01/2010)  PROVISIONAL RESULTS

Updated:  16/01/2010  09:42:26

Fleet results Start : 17:01:00
Place Sail No Boat Name From Elapsd Skipper CREW Score Fin Tim
1 1382 MWD m16ssc 51:18 Ashely Heyworth Daniel Heyworth 1.0 17:52:18
2 1373 HAMMERTIME Belmont 16ft SC 51:49 Sam Ellis Kurt Hansen 2.0 17:52:49
3 1305 LETHAL BLONDE Belmont 16ft SC 52:26 Christopher Fay Emma Knighton 3.0 17:53:26
4 1380 MISSLEADING HHSC 52:43 Kanya Raj Sarah Jones 4.0 17:53:43
5 1374 FIRED UP M16'SSC 53:24 Natalie Greentree Harry Price 5.0 17:54:24
6 1336 HYDROMATIC M16'SSC 54:00 Matthew Stenta Bradley Leicester 6.0 17:55:00
7 1391 BOLT Avalon 55:36 Tim Forbes-smith Jim Colley 7.0 17:56:36
8 1379 FIREFLY hhsc 55:53 Ravi Raj Greta Quealy 8.0 17:56:53
9 1366 PROTAGONIST M16'SSC 56:05 Declan Reilly Ira Dubery 9.0 17:57:05
10 1348 SS SQUIL Avalon Sailing Club 56:20 Wil Coxon Oliver Bell 10.0 17:57:20
11 1390 INTREPID Manly 16s 57:15 Paul Darmanin Lucy Copeland 11.0 17:58:15
12 1327 CHEEKY Manly 16ft Sailing S 57:43 Samantha Nugent Madeline Clancy 12.5 17:58:43
12 1388 ZEPHYR Manly 16ft Skiff Clu 57:43 Angus Buick Daniel Nugent 12.5 17:58:43
14 1387 TETRIS Cronulla Sailing Clu 57:48 Paddy Bannon Luke Brady 14.0 17:58:48
15 1352 BORIS HHSC 58:02 Felix Grech Adam Bloomfield 15.0 17:59:02
16 1351 PERSONAL RESPONSIBIL Belmont 16's 58:11 Timothy Dey Will Cummings 16.0 17:59:11
17 1345 BAMBINO Lane Cove 12' Skiff 58:23 Oliver Hartas Lucy Roper 17.0 17:59:23
18 1316 JYNX Avalon 58:26 Malcolm Parker Sarah Parker 18.0 17:59:26
19 1276 PREDATOR hhsc 58:30 Paddy Gilbert Nicola Elliot 19.0 17:59:30
20 1292 WHIP IT WITH STYLE HPCYC 58:33 Siobhan Hayes Laura Fletcher 20.0 17:59:33
21 1324 FRUSTRATION Avalon Sailing Club 58:38 Shaun Hannan Julian Hannan 21.0 17:59:38
22 1288 ONYA MARK Manly 16's 58:39 Nicholas Connor Shaun Connor 22.0 17:59:39
23 1340 XLR8 Belmont 16' SC 58:49 Murray Jones Harry Morton 23.0 17:59:49
24 1367 FIRE ICE Hunters Hill Sailing 58:51 James Bloomfield Thomas Smith 24.0 17:59:51
25 1349 OUTRAGEOUS Avalon Sailing Club 58:52 Gemma Rasdall Jessica Angus 25.0 17:59:52
26 1358 DECOY HHSC 59:01 Declan Rohr Flynn Rohr 26.0 18:00:01
27 1378 SLICK M16'SSC 59:14 Nick Williams Christopher Holmes 27.0 18:00:14
28 1364 A LITTLE PSYCHO cronulla sailing clu 59:18 Angela Bates Simon Boardman 28.0 18:00:18
29 1375 OUTLAW MH16'SSC 59:20 Jack Tinworth Angus Tinworth 29.0 18:00:20
30 1360 THE KRAKEN Manly 16ft Skiff Clu 59:22 Finn Buick Alecia Holmes 30.0 18:00:22
31 1356 STROGANOFF Manly 16ft SSC 59:27 Kajsa Doyle Nathan Lilley 31.0 18:00:27
32 1335 GOANNA Manly 59:47 Annalise Gilbert Lucy Heyworth 32.0 18:00:47
33 1301 FROZEN WITH FEAR cronulla sailing clu 01:00:00 Harvey Bates Ben Bannon 33.0 18:01:00
34 1386 WET WILLY ASC 01:00:12 William Dargaville Sean Watt 34.0 18:01:12
35 1362 GUCCII Manly 16's 01:00:13 Billy Ditmarsch Samuel Holmes 35.0 18:01:13
36 1295 SPARTA Avalon 01:00:23 Nicola Forbes-smith Alicia Watt 36.0 18:01:23
37 1320 NOTHING TO LOSE Lane COve 01:00:31 Cam Gundy Zac Tatham 37.0 18:01:31
38 1318 HEROS AND VILLIANS ASC 01:00:34 Monica Hyde Amy Smith 38.0 18:01:34
39 1337 SHAKE YOUR BOOTIES 2 Hunters Hill Sailing 01:00:45 Toby Dind Finnian Alexander 39.0 18:01:45
40 1355 NINJA BELMONT 16ft SKIFF C 01:00:48 Nina Long Pia Doyle 40.0 18:01:48
41 1334 ACE Avalon 01:01:10 Matthew Mayall Lucy Murray 41.0 18:02:10
42 1339 LUFF ME KNOT Lance Cover 12 Foot 01:01:12 Kathryn Wotherspoon Holly Dixon 42.0 18:02:12
43 1365 WHATEVER M16'SSC 01:01:19 Angus Williams Lachlan Murnaghan 43.0 18:02:19
44 1338 INTERGALACTIC COOKIE lane cove 12ft saili 01:01:30 Alexandra Paton Jacqueline Smith 44.0 18:02:30
45 1343 VENDETTA Avalon 01:01:38 Louis Halford-barrow Imogen Murray 45.0 18:02:38
46 1299 SLARTY BARTFAST Cronulla Sailing Clu 01:01:49 Simon Brady 46.0 18:02:49
47 1370 CHECKMATE A.S.C 01:01:56 Anna Kendall Hannah Lanz 47.0 18:02:56
48 1231 Which Rope RYCT 01:02:06 Jock Calvert Angus Calvert 48.0 18:03:06
49 1258 FLYING COLOURS Tamar Yacht Club 01:02:10 Michael Meyer Jack Melton 49.0 18:03:10
50 1237 GEE-DUB MH16'SSC 01:02:15 Harrison West Georgia West 50.0 18:03:15
51 1307 BEYOND THE EDGE TYC 01:02:21 Clare Cromarty Natalie Maslin 51.0 18:03:21
52 1280 GATE CRASHER Midway Point Yacht C 01:02:23 Brioney Vangalen Hamish Denholm 52.0 18:03:23
53 1319 SPLASH LC12'SSC 01:02:30 Sophie May Emma May 53.0 18:03:30
54 1385 DARINGYAN M16SSC 01:02:42 James Lawira-fernand Gemma Walmsley 54.0 18:03:42
55 1357 SMOKE & MIRRORS Manly 16'SSC 01:02:50 Andrew Iles Jessica Iles 55.0 18:03:50
56 1251 INSANITY PLEA Manly 16' Skiff 01:03:03 Joshua Layton Kate Tansey 56.0 18:04:03
57 1266 VENDETTA Manly 16 Skiff Saili 01:03:07 Caitlin Walmsley Sara Tansey 57.5 18:04:07
57 1321 BREAK'N WIND Manly 01:03:07 Dean Cunningham Blake Doyle 57.5 18:04:07
59 1376 ROCK LOBSTER MH16SC 01:03:14 Matthew Kearns Ciara Kearns 59.0 18:04:14
60 1359 FRANTIIC Cronulla 01:03:21 Keats Thomson Timothy Narborough 60.0 18:04:21
61 1244 OUTSIDE THE SQUARE Hornsby PCYC 01:03:31 Cameron Clark Karl Davis 61.0 18:04:31
62 1019 C.KING Tamar 01:03:36 Seb King Alessandra King 62.0 18:04:36
63 1329 RIVERRAT asc 01:03:37 Seldon Coventry Oliver Parker 63.0 18:04:37
64 1270 NAFF Avalon 01:03:42 Eliza Murray Matt Bell 64.0 18:04:42
65 1323 ELECTRIC FEEL B16'SC 01:03:48 Caitlyn Mcintosh Sophie Mcintosh 65.0 18:04:48
66 1296 MISS BEHAVIN MH16SSC 01:04:03 Emma Willson Thomas Willson 66.0 18:05:03
67 1279 THE RITUAL Lane Cove 12ft saili 01:04:18 Maclean Paton Charlie Gundy 67.0 18:05:18
68 1389 VITE Lane Cove 12ft SSC 01:04:35 Melinda Smith Catriona Glassock 68.0 18:05:35
69 1252 HARD DRIVE Tamar Yacht Club 01:04:42 Chris Maslin Jack Waldron 69.0 18:05:42
70 1144 GOIN LIKE THE WIND TYC 01:14:00 Tom Vincent Lucas Durante 70.0 18:15:00
DNC 1314 UP FRONT Lane Cove 12ft Saili   Benedict Dixon Rosemary Dixon 72.0  

Results by : TopYacht Software

Back |  Close Window |  Print This Page