Header File

AUSTRALIAN FLYING 11 CHAMPIONSHIPS

Hosted By Tamar Yacht Club

Race 4   (13/01/2010)  PROVISIONAL RESULTS

Updated:  16/01/2010  09:40:20

Fleet results Start : 17:40:00
Place Sail No Boat Name From Elapsd Skipper CREW Score Fin Tim
1 1391 BOLT Avalon 01:12:44 Tim Forbes-smith Jim Colley 1.0 18:52:44
2 1373 HAMMERTIME Belmont 16ft SC 01:14:18 Sam Ellis Kurt Hansen 2.0 18:54:18
3 1334 ACE Avalon 01:18:55 Matthew Mayall Lucy Murray 3.0 18:58:55
4 1358 DECOY HHSC 01:18:59 Declan Rohr Flynn Rohr 4.0 18:58:59
5 1388 ZEPHYR Manly 16ft Skiff Clu 01:20:23 Angus Buick Daniel Nugent 5.0 19:00:23
6 1327 CHEEKY Manly 16ft Sailing S 01:20:24 Samantha Nugent Madeline Clancy 6.0 19:00:24
7 1364 A LITTLE PSYCHO cronulla sailing clu 01:21:29 Angela Bates Simon Boardman 7.0 19:01:29
8 1340 XLR8 Belmont 16' SC 01:21:41 Murray Jones Harry Morton 8.0 19:01:41
9 1366 PROTAGONIST M16'SSC 01:21:51 Declan Reilly Ira Dubery 9.0 19:01:51
10 1379 FIREFLY hhsc 01:21:56 Ravi Raj Greta Quealy 10.0 19:01:56
11 1305 LETHAL BLONDE Belmont 16ft SC 01:22:08 Christopher Fay Emma Knighton 11.0 19:02:08
12 1336 HYDROMATIC M16'SSC 01:22:17 Matthew Stenta Bradley Leicester 12.0 19:02:17
13 1380 MISSLEADING HHSC 01:22:19 Kanya Raj Sarah Jones 13.0 19:02:19
14 1351 PERSONAL RESPONSIBIL Belmont 16's 01:23:22 Timothy Dey Will Cummings 14.0 19:03:22
15 1382 MWD m16ssc 01:23:29 Ashely Heyworth Daniel Heyworth 15.0 19:03:29
16 1352 BORIS HHSC 01:23:34 Felix Grech Adam Bloomfield 16.0 19:03:34
17 1324 FRUSTRATION Avalon Sailing Club 01:24:11 Shaun Hannan Julian Hannan 17.0 19:04:11
18 1276 PREDATOR hhsc 01:24:14 Paddy Gilbert Nicola Elliot 18.0 19:04:14
19 1374 FIRED UP M16'SSC 01:24:17 Natalie Greentree Harry Price 19.0 19:04:17
20 1370 CHECKMATE A.S.C 01:24:19 Anna Kendall Hannah Lanz 20.0 19:04:19
21 1295 SPARTA Avalon 01:24:35 Nicola Forbes-smith Alicia Watt 21.0 19:04:35
22 1356 STROGANOFF Manly 16ft SSC 01:24:41 Kajsa Doyle Nathan Lilley 22.0 19:04:41
23 1355 NINJA BELMONT 16ft SKIFF C 01:24:49 Nina Long Pia Doyle 23.0 19:04:49
24 1337 SHAKE YOUR BOOTIES 2 Hunters Hill Sailing 01:25:03 Toby Dind Finnian Alexander 24.0 19:05:03
25 1378 SLICK M16'SSC 01:25:06 Nick Williams Christopher Holmes 25.0 19:05:06
26 1365 WHATEVER M16'SSC 01:25:34 Angus Williams Lachlan Murnaghan 26.0 19:05:34
27 1349 OUTRAGEOUS Avalon Sailing Club 01:25:46 Gemma Rasdall Jessica Angus 27.0 19:05:46
28 1348 SS SQUIL Avalon Sailing Club 01:25:47 Wil Coxon Oliver Bell 28.0 19:05:47
29 1316 JYNX Avalon 01:26:04 Malcolm Parker Sarah Parker 29.0 19:06:04
30 1362 GUCCII Manly 16's 01:26:10 Billy Ditmarsch Samuel Holmes 30.0 19:06:10
31 1385 DARINGYAN M16SSC 01:26:18 James Lawira-fernand Gemma Walmsley 31.0 19:06:18
32 1386 WET WILLY ASC 01:26:24 William Dargaville Sean Watt 32.0 19:06:24
33 1359 FRANTIIC Cronulla 01:26:46 Keats Thomson Timothy Narborough 33.0 19:06:46
34 1367 FIRE ICE Hunters Hill Sailing 01:27:02 James Bloomfield Thomas Smith 34.0 19:07:02
35 1307 BEYOND THE EDGE TYC 01:27:11 Clare Cromarty Natalie Maslin 35.0 19:07:11
36 1323 ELECTRIC FEEL B16'SC 01:27:44 Caitlyn Mcintosh Sophie Mcintosh 36.0 19:07:44
37 1390 INTREPID Manly 16s 01:28:04 Paul Darmanin Lucy Copeland 37.0 19:08:04
38 1387 TETRIS Cronulla Sailing Clu 01:28:59 Paddy Bannon Luke Brady 38.0 19:08:59
39 1345 BAMBINO Lane Cove 12' Skiff 01:29:12 Oliver Hartas Lucy Roper 39.0 19:09:12
40 1360 THE KRAKEN Manly 16ft Skiff Clu 01:29:17 Finn Buick Alecia Holmes 40.0 19:09:17
41 1376 ROCK LOBSTER MH16SC 01:29:21 Matthew Kearns Ciara Kearns 41.0 19:09:21
42 1301 FROZEN WITH FEAR cronulla sailing clu 01:29:51 Harvey Bates Ben Bannon 42.0 19:09:51
43 1320 NOTHING TO LOSE Lane COve 01:30:00 Cam Gundy Zac Tatham 43.0 19:10:00
44 1237 GEE-DUB MH16'SSC 01:30:03 Harrison West Georgia West 44.0 19:10:03
45 1375 OUTLAW MH16'SSC 01:30:09 Jack Tinworth Angus Tinworth 45.0 19:10:09
46 1339 LUFF ME KNOT Lance Cover 12 Foot 01:30:57 Kathryn Wotherspoon Holly Dixon 46.0 19:10:57
47 1321 BREAK'N WIND Manly 01:31:11 Dean Cunningham Blake Doyle 47.0 19:11:11
48 1389 VITE Lane Cove 12ft SSC 01:31:26 Melinda Smith Catriona Glassock 48.0 19:11:26
49 1335 GOANNA Manly 01:32:33 Annalise Gilbert Lucy Heyworth 49.0 19:12:33
50 1270 NAFF Avalon 01:32:46 Eliza Murray Matt Bell 50.0 19:12:46
51 1338 INTERGALACTIC COOKIE lane cove 12ft saili 01:33:50 Alexandra Paton Jacqueline Smith 51.0 19:13:50
52 1231 Which Rope RYCT 01:34:03 Jock Calvert Angus Calvert 52.0 19:14:03
53 1343 VENDETTA Avalon 01:34:28 Louis Halford-barrow Imogen Murray 53.0 19:14:28
54 1318 HEROS AND VILLIANS ASC 01:34:54 Monica Hyde Amy Smith 54.0 19:14:54
55 1319 SPLASH LC12'SSC 01:35:08 Sophie May Emma May 55.0 19:15:08
56 1296 MISS BEHAVIN MH16SSC 01:36:03 Emma Willson Thomas Willson 56.0 19:16:03
57 1299 SLARTY BARTFAST Cronulla Sailing Clu 01:36:28 Simon Brady 57.0 19:16:28
58 1258 FLYING COLOURS Tamar Yacht Club 01:38:41 Michael Meyer Jack Melton 58.0 19:18:41
59 1251 INSANITY PLEA Manly 16' Skiff 01:39:19 Joshua Layton Kate Tansey 59.0 19:19:19
60 1280 GATE CRASHER Midway Point Yacht C 01:40:44 Brioney Vangalen Hamish Denholm 60.0 19:20:44
61 1329 RIVERRAT asc 01:42:26 Seldon Coventry Oliver Parker 61.0 19:22:26
62 1266 VENDETTA Manly 16 Skiff Saili 01:49:56 Caitlin Walmsley Sara Tansey 62.0 19:29:56
63 1019 C.KING Tamar 01:52:55 Seb King Alessandra King 63.0 19:32:55
64 1244 OUTSIDE THE SQUARE Hornsby PCYC 01:53:39 Cameron Clark Karl Davis 64.0 19:33:39
DNC 1144 GOIN LIKE THE WIND TYC   Tom Vincent Lucas Durante 72.0  
DNC 1314 UP FRONT Lane Cove 12ft Saili   Benedict Dixon Rosemary Dixon 72.0  
DNF 1252 HARD DRIVE Tamar Yacht Club   Chris Maslin Jack Waldron 72.0  
DNF 1279 THE RITUAL Lane Cove 12ft saili   Maclean Paton Charlie Gundy 72.0  
DNF 1288 ONYA MARK Manly 16's   Nicholas Connor Shaun Connor 72.0  
DNF 1292 WHIP IT WITH STYLE HPCYC   Siobhan Hayes Laura Fletcher 72.0  
DNF 1357 SMOKE & MIRRORS Manly 16'SSC   Andrew Iles Jessica Iles 72.0  

Results by : TopYacht Software

Back |  Close Window |  Print This Page