Header File

AUSTRALIAN FLYING 11 CHAMPIONSHIPS

Hosted By Tamar Yacht Club

Race 3   (13/01/2010)  PROVISIONAL RESULTS

Updated:  16/01/2010  09:39:03

Fleet results Start : 16:19:00
Place Sail No Boat Name From Elapsd Skipper CREW Score Fin Tim
1 1305 LETHAL BLONDE Belmont 16ft SC 45:58 Christopher Fay Emma Knighton 1.0 17:04:58
2 1366 PROTAGONIST M16'SSC 46:07 Declan Reilly Ira Dubery 2.0 17:05:07
3 1373 HAMMERTIME Belmont 16ft SC 46:15 Sam Ellis Kurt Hansen 3.0 17:05:15
4 1374 FIRED UP M16'SSC 46:20 Natalie Greentree Harry Price 4.0 17:05:20
5 1348 SS SQUIL Avalon Sailing Club 46:26 Wil Coxon Oliver Bell 5.0 17:05:26
6 1337 SHAKE YOUR BOOTIES 2 Hunters Hill Sailing 46:30 Toby Dind Finnian Alexander 6.0 17:05:30
7 1336 HYDROMATIC M16'SSC 47:24 Matthew Stenta Bradley Leicester 7.0 17:06:24
8 1391 BOLT Avalon 47:44 Tim Forbes-smith Jim Colley 8.0 17:06:44
9 1334 ACE Avalon 47:46 Matthew Mayall Lucy Murray 9.0 17:06:46
10 1327 CHEEKY Manly 16ft Sailing S 47:56 Samantha Nugent Madeline Clancy 10.0 17:06:56
11 1324 FRUSTRATION Avalon Sailing Club 48:28 Shaun Hannan Julian Hannan 11.0 17:07:28
12 1352 BORIS HHSC 48:31 Felix Grech Adam Bloomfield 12.0 17:07:31
13 1378 SLICK M16'SSC 48:44 Nick Williams Christopher Holmes 13.0 17:07:44
14 1340 XLR8 Belmont 16' SC 48:46 Murray Jones Harry Morton 14.0 17:07:46
15 1390 INTREPID Manly 16s 49:04 Paul Darmanin Lucy Copeland 15.0 17:08:04
16 1364 A LITTLE PSYCHO cronulla sailing clu 49:06 Angela Bates Simon Boardman 16.0 17:08:06
17 1385 DARINGYAN M16SSC 49:24 James Lawira-fernand Gemma Walmsley 17.0 17:08:24
18 1301 FROZEN WITH FEAR cronulla sailing clu 49:28 Harvey Bates Ben Bannon 18.0 17:08:28
19 1355 NINJA BELMONT 16ft SKIFF C 49:31 Nina Long Pia Doyle 19.0 17:08:31
20 1388 ZEPHYR Manly 16ft Skiff Clu 49:38 Angus Buick Daniel Nugent 20.0 17:08:38
21 1387 TETRIS Cronulla Sailing Clu 49:50 Paddy Bannon Luke Brady 21.0 17:08:50
22 1292 WHIP IT WITH STYLE HPCYC 49:55 Siobhan Hayes Laura Fletcher 22.0 17:08:55
23 1365 WHATEVER M16'SSC 49:59 Angus Williams Lachlan Murnaghan 23.0 17:08:59
24 1316 JYNX Avalon 50:00 Malcolm Parker Sarah Parker 24.0 17:09:00
25 1288 ONYA MARK Manly 16's 50:03 Nicholas Connor Shaun Connor 25.0 17:09:03
26 1362 GUCCII Manly 16's 50:06 Billy Ditmarsch Samuel Holmes 26.0 17:09:06
27 1382 MWD m16ssc 50:14 Ashely Heyworth Daniel Heyworth 27.0 17:09:14
28 1358 DECOY HHSC 50:17 Declan Rohr Flynn Rohr 28.0 17:09:17
29 1386 WET WILLY ASC 51:01 William Dargaville Sean Watt 29.0 17:10:01
30 1307 BEYOND THE EDGE TYC 51:11 Clare Cromarty Natalie Maslin 30.0 17:10:11
31 1359 FRANTIIC Cronulla 51:23 Keats Thomson Timothy Narborough 31.0 17:10:23
32 1367 FIRE ICE Hunters Hill Sailing 51:30 James Bloomfield Thomas Smith 32.0 17:10:30
33 1375 OUTLAW MH16'SSC 51:44 Jack Tinworth Angus Tinworth 33.0 17:10:44
34 1276 PREDATOR hhsc 51:48 Paddy Gilbert Nicola Elliot 34.0 17:10:48
35 1380 MISSLEADING HHSC 51:53 Kanya Raj Sarah Jones 35.0 17:10:53
36 1379 FIREFLY hhsc 52:00 Ravi Raj Greta Quealy 36.0 17:11:00
37 1321 BREAK'N WIND Manly 52:11 Dean Cunningham Blake Doyle 37.0 17:11:11
38 1345 BAMBINO Lane Cove 12' Skiff 52:14 Oliver Hartas Lucy Roper 38.0 17:11:14
39 1237 GEE-DUB MH16'SSC 52:25 Harrison West Georgia West 39.0 17:11:25
40 1323 ELECTRIC FEEL B16'SC 52:52 Caitlyn Mcintosh Sophie Mcintosh 40.0 17:11:52
41 1318 HEROS AND VILLIANS ASC 52:53 Monica Hyde Amy Smith 41.0 17:11:53
42 1320 NOTHING TO LOSE Lane COve 53:05 Cam Gundy Zac Tatham 42.0 17:12:05
43 1356 STROGANOFF Manly 16ft SSC 53:11 Kajsa Doyle Nathan Lilley 43.0 17:12:11
44 1335 GOANNA Manly 53:54 Annalise Gilbert Lucy Heyworth 44.0 17:12:54
45 1339 LUFF ME KNOT Lance Cover 12 Foot 54:06 Kathryn Wotherspoon Holly Dixon 45.0 17:13:06
46 1357 SMOKE & MIRRORS Manly 16'SSC 54:14 Andrew Iles Jessica Iles 46.0 17:13:14
47 1370 CHECKMATE A.S.C 54:19 Anna Kendall Hannah Lanz 47.0 17:13:19
48 1338 INTERGALACTIC COOKIE lane cove 12ft saili 54:21 Alexandra Paton Jacqueline Smith 48.0 17:13:21
49 1360 THE KRAKEN Manly 16ft Skiff Clu 54:24 Finn Buick Alecia Holmes 49.0 17:13:24
50 1389 VITE Lane Cove 12ft SSC 54:44 Melinda Smith Catriona Glassock 50.0 17:13:44
51 1299 SLARTY BARTFAST Cronulla Sailing Clu 55:01 Simon Brady 51.0 17:14:01
52 1349 OUTRAGEOUS Avalon Sailing Club 55:08 Gemma Rasdall Jessica Angus 52.0 17:14:08
53 1343 VENDETTA Avalon 56:28 Louis Halford-barrow Imogen Murray 53.0 17:15:28
54 1351 PERSONAL RESPONSIBIL Belmont 16's 56:53 Timothy Dey Will Cummings 54.0 17:15:53
55 1280 GATE CRASHER Midway Point Yacht C 57:49 Brioney Vangalen Hamish Denholm 55.0 17:16:49
56 1319 SPLASH LC12'SSC 59:28 Sophie May Emma May 56.0 17:18:28
57 1279 THE RITUAL Lane Cove 12ft saili 01:00:25 Maclean Paton Charlie Gundy 57.0 17:19:25
58 1251 INSANITY PLEA Manly 16' Skiff 01:00:30 Joshua Layton Kate Tansey 58.0 17:19:30
59 1266 VENDETTA Manly 16 Skiff Saili 01:01:19 Caitlin Walmsley Sara Tansey 59.0 17:20:19
60 1296 MISS BEHAVIN MH16SSC 01:01:36 Emma Willson Thomas Willson 60.0 17:20:36
61 1258 FLYING COLOURS Tamar Yacht Club 01:01:39 Michael Meyer Jack Melton 61.0 17:20:39
62 1329 RIVERRAT asc 01:01:50 Seldon Coventry Oliver Parker 62.0 17:20:50
63 1252 HARD DRIVE Tamar Yacht Club 01:06:00 Chris Maslin Jack Waldron 63.0 17:25:00
64 1270 NAFF Avalon 01:08:00 Eliza Murray Matt Bell 64.0 17:27:00
DNC 1144 GOIN LIKE THE WIND TYC   Tom Vincent Lucas Durante 72.0  
DNC 1314 UP FRONT Lane Cove 12ft Saili   Benedict Dixon Rosemary Dixon 72.0  
DNF 1019 C.KING Tamar   Seb King Alessandra King 72.0  
DNF 1231 Which Rope RYCT   Jock Calvert Angus Calvert 72.0  
DNF 1244 OUTSIDE THE SQUARE Hornsby PCYC   Cameron Clark Karl Davis 72.0  
DNF 1295 SPARTA Avalon   Nicola Forbes-smith Alicia Watt 72.0  
DNF 1376 ROCK LOBSTER MH16SC   Matthew Kearns Ciara Kearns 72.0  

Results by : TopYacht Software

Back |  Close Window |  Print This Page