Header File

AUSTRALIAN FLYING 11 CHAMPIONSHIPS

Hosted By Tamar Yacht Club

Race 2   (12/01/2010)  PROVISIONAL RESULTS

Updated:  16/01/2010  09:37:33

Fleet results Start : 14:12:00
Place Sail No Boat Name From Elapsd Skipper CREW Score Fin Tim
1 1305 LETHAL BLONDE Belmont 16ft SC 46:43 Christopher Fay Emma Knighton 1.0 14:58:43
2 1366 PROTAGONIST M16'SSC 47:18 Declan Reilly Ira Dubery 2.0 14:59:18
3 1355 NINJA BELMONT 16ft SKIFF C 47:21 Nina Long Pia Doyle 3.0 14:59:21
4 1364 A LITTLE PSYCHO cronulla sailing clu 47:41 Angela Bates Simon Boardman 4.0 14:59:41
5 1334 ACE Avalon 48:00 Matthew Mayall Lucy Murray 5.0 15:00:00
6 1337 SHAKE YOUR BOOTIES 2 Hunters Hill Sailing 48:30 Toby Dind Finnian Alexander 6.0 15:00:30
7 1374 FIRED UP M16'SSC 48:51 Natalie Greentree Harry Price 7.0 15:00:51
8 1327 CHEEKY Manly 16ft Sailing S 49:22 Samantha Nugent Madeline Clancy 8.0 15:01:22
9 1373 HAMMERTIME Belmont 16ft SC 49:37 Sam Ellis Kurt Hansen 9.0 15:01:37
10 1301 FROZEN WITH FEAR cronulla sailing clu 49:44 Harvey Bates Ben Bannon 10.0 15:01:44
11 1336 HYDROMATIC M16'SSC 50:39 Matthew Stenta Bradley Leicester 11.0 15:02:39
12 1316 JYNX Avalon 51:10 Malcolm Parker Sarah Parker 12.0 15:03:10
13 1321 BREAK'N WIND Manly 51:20 Dean Cunningham Blake Doyle 13.0 15:03:20
14 1378 SLICK M16'SSC 51:42 Nick Williams Christopher Holmes 14.0 15:03:42
15 1340 XLR8 Belmont 16' SC 51:54 Murray Jones Harry Morton 15.0 15:03:54
16 1349 OUTRAGEOUS Avalon Sailing Club 52:03 Gemma Rasdall Jessica Angus 16.0 15:04:03
17 1358 DECOY HHSC 52:16 Declan Rohr Flynn Rohr 17.0 15:04:16
18 1288 ONYA MARK Manly 16's 52:18 Nicholas Connor Shaun Connor 18.0 15:04:18
19 1367 FIRE ICE Hunters Hill Sailing 52:56 James Bloomfield Thomas Smith 19.0 15:04:56
20 1292 WHIP IT WITH STYLE HPCYC 53:37 Siobhan Hayes Laura Fletcher 20.0 15:05:37
21 1362 GUCCII Manly 16's 54:01 Billy Ditmarsch Samuel Holmes 21.0 15:06:01
22 1237 GEE-DUB MH16'SSC 54:13 Harrison West Georgia West 22.0 15:06:13
23 1352 BORIS HHSC 54:22 Felix Grech Adam Bloomfield 23.0 15:06:22
24 1324 FRUSTRATION Avalon Sailing Club 54:27 Shaun Hannan Julian Hannan 24.0 15:06:27
25 1388 ZEPHYR Manly 16ft Skiff Clu 55:48 Angus Buick Daniel Nugent 25.0 15:07:48
26 1276 PREDATOR hhsc 56:01 Paddy Gilbert Nicola Elliot 26.0 15:08:01
27 1307 BEYOND THE EDGE TYC 56:37 Clare Cromarty Natalie Maslin 27.0 15:08:37
28 1295 SPARTA Avalon 56:51 Nicola Forbes-smith Alicia Watt 28.0 15:08:51
29 1391 BOLT Avalon 56:52 Tim Forbes-smith Jim Colley 29.0 15:08:52
30 1359 FRANTIIC Cronulla 57:31 Keats Thomson Timothy Narborough 30.0 15:09:31
31 1386 WET WILLY ASC 58:01 William Dargaville Sean Watt 31.0 15:10:01
32 1380 MISSLEADING HHSC 58:04 Kanya Raj Sarah Jones 32.0 15:10:04
33 1345 BAMBINO Lane Cove 12' Skiff 58:49 Oliver Hartas Lucy Roper 33.0 15:10:49
34 1357 SMOKE & MIRRORS Manly 16'SSC 58:58 Andrew Iles Jessica Iles 34.0 15:10:58
35 1356 STROGANOFF Manly 16ft SSC 59:45 Kajsa Doyle Nathan Lilley 35.0 15:11:45
36 1348 SS SQUIL Avalon Sailing Club 59:47 Wil Coxon Oliver Bell 36.0 15:11:47
37 1389 VITE Lane Cove 12ft SSC 01:00:38 Melinda Smith Catriona Glassock 37.0 15:12:38
38 1370 CHECKMATE A.S.C 01:00:40 Anna Kendall Hannah Lanz 38.0 15:12:40
39 1385 DARINGYAN M16SSC 01:01:06 James Lawira-fernand Gemma Walmsley 39.0 15:13:06
40 1365 WHATEVER M16'SSC 01:01:27 Angus Williams Lachlan Murnaghan 40.0 15:13:27
41 1318 HEROS AND VILLIANS ASC 01:01:42 Monica Hyde Amy Smith 41.0 15:13:42
42 1351 PERSONAL RESPONSIBIL Belmont 16's 01:03:34 Timothy Dey Will Cummings 42.0 15:15:34
43 1335 GOANNA Manly 01:03:36 Annalise Gilbert Lucy Heyworth 43.0 15:15:36
44 1320 NOTHING TO LOSE Lane COve 01:04:01 Cam Gundy Zac Tatham 44.0 15:16:01
45 1360 THE KRAKEN Manly 16ft Skiff Clu 01:04:13 Finn Buick Alecia Holmes 45.0 15:16:13
46 1379 FIREFLY hhsc 01:04:19 Ravi Raj Greta Quealy 46.0 15:16:19
47 1296 MISS BEHAVIN MH16SSC 01:04:45 Emma Willson Thomas Willson 47.0 15:16:45
48 1314 UP FRONT Lane Cove 12ft Saili 01:05:13 Benedict Dixon Rosemary Dixon 48.0 15:17:13
49 1299 SLARTY BARTFAST Cronulla Sailing Clu 01:05:21 Simon Brady 49.0 15:17:21
50 1279 THE RITUAL Lane Cove 12ft saili 01:06:28 Maclean Paton Charlie Gundy 50.0 15:18:28
51 1390 INTREPID Manly 16s 01:06:30 Paul Darmanin Lucy Copeland 51.0 15:18:30
52 1338 INTERGALACTIC COOKIE lane cove 12ft saili 01:06:36 Alexandra Paton Jacqueline Smith 52.0 15:18:36
53 1375 OUTLAW MH16'SSC 01:09:24 Jack Tinworth Angus Tinworth 53.0 15:21:24
DNF 1019 C.KING Tamar   Seb King Alessandra King 72.0  
DNF 1231 Which Rope RYCT   Jock Calvert Angus Calvert 72.0  
DNF 1244 OUTSIDE THE SQUARE Hornsby PCYC   Cameron Clark Karl Davis 72.0  
DNF 1251 INSANITY PLEA Manly 16' Skiff   Joshua Layton Kate Tansey 72.0  
DNF 1252 HARD DRIVE Tamar Yacht Club   Chris Maslin Jack Waldron 72.0  
DNF 1266 VENDETTA Manly 16 Skiff Saili   Caitlin Walmsley Sara Tansey 72.0  
DNF 1270 NAFF Avalon   Eliza Murray Matt Bell 72.0  
DNF 1319 SPLASH LC12'SSC   Sophie May Emma May 72.0  
DNF 1323 ELECTRIC FEEL B16'SC   Caitlyn Mcintosh Sophie Mcintosh 72.0  
DNF 1329 RIVERRAT asc   Seldon Coventry Oliver Parker 72.0  
DNF 1339 LUFF ME KNOT Lance Cover 12 Foot   Kathryn Wotherspoon Holly Dixon 72.0  
DNF 1343 VENDETTA Avalon   Louis Halford-barrow Imogen Murray 72.0  
DNF 1382 MWD m16ssc   Ashely Heyworth Daniel Heyworth 72.0  
DNS 1144 GOIN LIKE THE WIND TYC   Tom Vincent Lucas Durante 72.0  
DNS 1258 FLYING COLOURS Tamar Yacht Club   Michael Meyer Jack Melton 72.0  
DNS 1280 GATE CRASHER Midway Point Yacht C   Brioney Vangalen Hamish Denholm 72.0  
DNS 1376 ROCK LOBSTER MH16SC   Matthew Kearns Ciara Kearns 72.0  
OCS 1387 TETRIS Cronulla Sailing Clu   Paddy Bannon Luke Brady 72.0  

Results by : TopYacht Software

Back |  Close Window |  Print This Page